KIIFYS - Kiimingin Fysioterapia Oy




Henkilökunta

Palveluksessanne lääkäri, fysioterapeutit, elintapavalmentajat, jalkaterapeutti, kynsiteknikko ja hieroja.  Aktiivista terveyttä!
 

Mari Halkola

puh 0400 681 433
mari.halkola@kiifys.fi

terveydenhuollon toiminnasta vastaava johtaja, toimitusjohtaja, hallituksen pj., TtM, eMBA, fysioterapeutti AMK, Cert.MDT, lymfaterapeutti, MQ laatuasiantuntija ja auditoija


Paula Halkola

puh. 010 387 8150
paula.halkola@kiifys.fi

hallinnon assistentti

HuK. varatoimitusjohtaja, hallituksen jäsen

 


Jaana Rantala

puh 0400 681 402
jaana.rantala@kiifys.fi

fysioterapeutti AMK, Cert.MDT, NDT Bobath -terapeutti

 


 

Sarita Angeria

puh 040 502 8283
sarita.angeria@kiifys.fi

fysioterapeutti AMK, Cert MDT

 


Katja Hannuksela

puh. 050 441 5935
katja.hannuksela@kiifys.fi

fysioterapeutti AMK, Cert.MDT, NDT Bobath -terapeutti


Ida Kananen

puh. 050 431 7530
ida.kananen@kiifys.fi

fysioterapeutti AMK, Cert MDT

 


Tarja Ala-Aho

puh. 0400 196012
tarja.ala-aho@ppshp.fi

fysioterapeutti NDT, Bobath -terapeutti


Antti Kälkäjä

puh 040 843 7100
antti.kalkaja@jippii.fi

hieroja

 


Johanna Salmikivi

 

puhtaanapitotyöntekijä


Jani Takatalo

Ajanvaraus
puh. 010 387 8150,
0400 681433

lääketieteen tohtori
MD, MSci, PT

Vastaanotot
Pudasjärvellä ja Kiimingissä


 

 

Kirsi Hamari

puh. 050 349 1981
medisteppi@mail.suomi.net

jalkaterapeutti AMK
MEDISTEPPI


 

 

Sari Mukkala

puh. 040 767 5884
kynsikimmel@gmail.com

diplomikynsiteknikko
KYNSIKIMMEL

KIIFYS Oy   |   Tuohimaantie 12, KIIMINKI   |   Kumputie 35.as.6, JÄÄLI   |   Varsitie 10 as.5, PUDASJÄRVI   |   Puh 010 3878150   |   info@kiifys.fi
Imago+ Oy